Nieuws

Lezing kerk en slavernij

Plaatsingsdatum: 12 juni 2023

Kerk en slavernij, een actueel onderwerp. Hoe kan het dat een zich christelijk noemende Nederlandse samenleving meer dan 300 jaar anderen tot slaaf gemaakt heeft? Op woensdag 21 juni gaat het in de Lutherse Kerk over dit onderwerp, Gert van Klinken (docent kerkgeschiedenis) geeft een lezing. 

De Evangelisch-Lutherse Gemeente zoekt op 21 juni ontmoeting met Surinaamse, Antilliaanse en Afrikaanse christenen. Samen buigen we ons over slavernij: hoe kon dit gebeuren, hoe kunnen we voorkomen dat het zich herhaalt, hoe staat het met schadevergoeding? Op kerkelijk terrein liggen er lastige vragen betreffende de Bijbel, die slavernij onder voorwaarden lijkt te legitimeren. Vergelijk de brief van Paulus aan Philemon. Hoe komen we het bevrijdende van de Bijbel op het spoor en wat zijn de consequenties? Het beginnende gesprek hierover biedt de kans om samen verder te komen. Voor en na deze lezing is het mogelijk om de expositie over ‘Kerk en slavernij’ te bezichtigen. De Lutherse kerk is open vanaf 19.00 uur, de lezing start om 19.30 uur.

Ontdek hier alle activiteiten van de Lutherse Kerk in Zwolle rondom ‘Keti Keti’, de herdenking van de slavernij.

Delen:
Terug naar nieuwsoverzicht