Zwolse Passion op Goede Vrijdag in de Oosterkerk

Nieuws

In de Zwolse Oosterkerk is op Goede Vrijdag de uitvoering van de Zwolse Passion. Op vrijdag 7 april om 19.30 uur is iedereen welkom om stil te staan bij het verhaal van Jezus, zijn lijden en sterven. De Oosterkerk bevindt zich aan de Bagijnesingel met de hoofdingang aan het Koewegje. Iedereen is van harte welkom.

Centraal staat het klassieke lijdensverhaal dat oud en tegelijk zo actueel is. Een verhaal dat mensen kan inspireren, hoop en moed geven, meent zanggroep Koorbizniz Oosterkerk die deze Passion bedacht en uitvoert. Een uitvoering met veel hedendaagse muziek. Ds. Elly Urban heeft de teksten voor deze bijzondere viering geschreven: als verbinding tussen de Schriftlezingen en de liederen.

In 2016 was de eerste Zwolse Passion in de Oosterkerk en daarna ieder jaar, behalve in 2020, toen corona roet in het eten gooide. Vanwege de pandemie was er in 2021 een korte online Passion en in 2022 was het weer als vanouds. “Dit jaar kozen we voor het thema ‘vluchteling’ en we zijn gaan zoeken naar passende liederen,” vertelt muzikaal leider Geeske Koopman-Ridderbos. “Met teksten die je kunt koppelen aan verhalen van Jezus en in het bijzonder het lijdensverhaal. Ook Jezus heeft ervaren hoe het is om op de vlucht te moeten, niet veilig te zijn en ontheemd. In het gezicht van iedere vreemdeling kunnen we ook iets zien van Jezus zelf.”

Met de Passion wil de zanggroep een breed publiek bereiken. “We willen een toegankelijk verhaal vertellen voor zowel jong als oud zodat mensen zich aangesproken voelen, geraakt worden, gaan nadenken en een bijzondere avond beleven, zoals dat de afgelopen jaren ook gebeurde.”

https://pknzwolle.nl/wp-content/uploads/2023/03/The-Passion-Oosterkerk–scaled.jpg

Meer nieuws

Nieuws

Bastiaan Ragas: ‘In Gods naam’ op 14 maart in Odeon

Hoe ga je in godsnaam met het leven om? In een tijd vol onzekerheden, onrust en verandering zoekt Bastiaan Ragas naar antwoorden in een eeuwenoud verhaal. Bas neemt jou mee door de Bijbel met muziek van Bach tot Presley, humor, ontwapende kwetsbaarheid en confronterende dialogen. Een reis door het meest geciteerde en misschien wel onbegrijpelijkste…

Magazine

Vast wel: over vasten en vieren met kinderen en jongeren

Jeroen Knol is kerkelijk werker in de Stinskerk en de Sionskerk, deels op het gebied van jongerenwerk. Hij schrijft in dit artikel over vasten en vieren met kinderen en jongeren. “Iets ‘niet doen’ vinden kinderen lastig, en zeker als het om een lange periode gaat die voor hen nog moeilijk te overzien is.” ‘Vasten wint…

Nieuws

Scheppings(t)rouwviering op 14 februari in de Verrijzeniskerk

Op 14 februari 2024 vallen Aswoensdag en Valentijnsdag op dezelfde dag: liefde en lijden komen samen. In Zwolle wordt juist dan de eerste scheppings(t)rouwviering gehouden. “Een viering om ons liefdesverdriet te uiten over Gods lijdende schepping,” zo schrijven de organisatoren vanuit de Christelijke Gereformeerde Kerk van Zwolle. “We rouwen en zoeken hoop en verbinding bij…