Zondagmiddag opvang dak- en thuislozen

Diaconie project

In Zwolle hoeven mensen niet op straat te slapen. Hiervoor is de daklozenopvang de Herberg. Verder zijn er in de stad meerdere voorzieningen waar ze de dag kunnen doorbrengen. Maar deze plek is er niet op zondag. Die was er wel, maar is door de gemeente wegbezuinigd. Op zondag zwierven er velen doelloos door de stad. Drie kerken hebben het initiatief genomen tot een zondagmiddagopvang in het inloophuis de Bres. Ruim 25 vrijwilligers zorgen er nu voor dat het inloophuis de Bres op zondagmiddag geopend is. Er wordt kachelwarmte geboden, menselijke warmte en een medemens die luistert. De zondag telt zo’n 25 tot 30 bezoekers. Opmerkelijk is het dat het niet alleen dakloze mensen betreft, maar ook zij die door eenzaamheid de leegte van de zondagmiddag ontvluchten.

Inloophuis De Bres
Heiligeweg 1, Zwolle
038 – 421 31 55

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…