Nieuws

Open Kring is groene kerk

Plaatsingsdatum: 31 januari 2023

Wijkgemeente de Open Kring in Stadshagen mag zich officieel groene kerk noemen. Zondag 29 januari werd het bordje ‘groene kerk’ onthuld door diaken Henk Vos. 

De Open Kring ondernam al de nodige groene activiteiten. Zo besteedde de kerk aandacht aan Wereldvoedseldag. Ook organiseerde de Open Kring een duurzame fiets- en wandeltocht en een speciale kerkdienst op Earth Day. Werkgroep Groene Kerk van de Open Kring: “Door groene kerk te zijn, spreken we naar elkaar uit dat we graag bewust zorg willen dragen voor de Schepping, het klimaat, gerechtigheid en duurzaamheid. Dat we daarin elkaar ook helpen, stimuleren en samen zoeken naar mogelijkheden. Uit dankbaarheid en liefde voor God en alles wat Hij geschapen heeft.”

GroeneKerken is een initiatief van Kerk in Actie en de Maatschappij van Welstand. Het initiatief wil kerken stimuleren om te verduurzamen en groener te worden.

Binnen de Protestantse Gemeente Zwolle zijn ook de Adventskerk en de Sionskerk groene kerk.

Foto: Popke Alkema

Delen:
Terug naar nieuwsoverzicht