Open Kring is groene kerk

Nieuws

Wijkgemeente de Open Kring in Stadshagen mag zich officieel groene kerk noemen. Zondag 29 januari werd het bordje ‘groene kerk’ onthuld door diaken Henk Vos. 

De Open Kring ondernam al de nodige groene activiteiten. Zo besteedde de kerk aandacht aan Wereldvoedseldag. Ook organiseerde de Open Kring een duurzame fiets- en wandeltocht en een speciale kerkdienst op Earth Day. Werkgroep Groene Kerk van de Open Kring: “Door groene kerk te zijn, spreken we naar elkaar uit dat we graag bewust zorg willen dragen voor de Schepping, het klimaat, gerechtigheid en duurzaamheid. Dat we daarin elkaar ook helpen, stimuleren en samen zoeken naar mogelijkheden. Uit dankbaarheid en liefde voor God en alles wat Hij geschapen heeft.”

GroeneKerken is een initiatief van Kerk in Actie en de Maatschappij van Welstand. Het initiatief wil kerken stimuleren om te verduurzamen en groener te worden.

Binnen de Protestantse Gemeente Zwolle zijn ook de Adventskerk en de Sionskerk groene kerk.

Foto: Popke Alkema

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…