Ontmoetingshuis ‘Wonen, onbeschermd en toch veilig thuis’

Nieuws

De komende ontmoeting van het Ontmoetingshuis Moderne Devotie op dinsdagavond 28 september gaat over wonen in Zwolle e.o. De avond begint om 18.30 uur en vindt plaats in het zalencentrum van de Oosterkerk Bagijnesingel 17a . Het thema is: Wonen, onbeschermd en toch Veilig Thuis. De woningnood, het traditionele begeleid wonen, de macht van grote bouwpartijen en projectontwikkelaars, ze vragen om verandering, nieuwe keuzes. Wat is de kracht van gemeenschappen, en van samen wonen? De Moderne Devoten hadden eeuwen geleden al een duidelijke visie op wonen en gemeenschappen. Plaatsen waar je elkaar als individuen, iedereen anders, kon ontmoeten, en van elkaar kon leren. Hoe kan die visie over wonen en gemeenschap nog belangrijk zijn voor de vragen van vandaag en morgen? Mink de Vries geeft een presentatie over het Nieuwe Wonen en Nieuwe Gemeenschappen. Daarna gaan we samen in gesprek over de presentatie, en de kans van slagen in onze huidige samenleving.

Mink de Vries presenteerde eerder dit jaar een Traktaat over het Sociaal Domein van Thomas a Kempis. Dit onderwerp over Wonen en Gemeenschappen is het eerste werkdocument, met als basis dit Traktaat over het Sociaal Domein. Er volgen nog werkdocumenten over Jeugdhulp en Onderwijs, Veiligheid en Zorg.

Aanmelden is mogelijk tot 25 september 19.00 uur via de website van het ontmoetingshuis en betaling van 7,50 euro op bankrekening NL71INGB0007852541 t.n.v. Ontmoetingshuis Moderne Devotie.

Het belooft een inspirerende bijeenkomst te worden, waarbij u van harte welkom bent!

Meer weten? Stuur dan een mail naar info@ontmoetingshuis.nl

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…