Kloostercollege Niets gaat ooit verloren

Nieuws

In de serie kloostercolleges in het Dominicanenklooster werd op 12 juni een avond gehouden waarop Arjan Broers in gesprek ging met dominee Iemke Epema (Oosterkerk, protestantse gemeente) en theoloog en lekendominicaan Erik Borgman.

De Canadese filosoof Charles Taylor heeft als geen ander nagedacht over onze tijd en cultuur. Met name over de plaats van geloof en religie heeft hij boeiend geschreven. Verdwijnt alle geloof of krijgt het steeds een andere vorm? Ds Iemke Epema dook in zijn werk en brengt Taylor in gesprek met andere hedendaagse denkers, zowel gelovige als ongelovige. Een van hen is lekendominicaan en theoloog Erik Borgman.

Op vrijdag 1 juni promoveerde ds Iemke Epema. ‘Niets gaat ooit verloren’ is de titel van haar proefschrift. Welke inzichten neemt ze mee? En welke vragen stelt ze?

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…