In De Swollenaer: Van betekenis zijn voor kinderen en jongeren

Nieuws

In Westenholte is de Vakantie Bijbel Club een begrip. Tijdens schoolvakanties staan de deuren van de Stinskerk open en komen tientallen kinderen om te knutselen, spelletjes te doen en naar verhalen te luisteren. Onlangs kwam daar een programma voor tieners en oudere jongeren bij. “We zijn blij dat het jeugd- en jongerenwerk na de coronacrisis weer mogelijk is,” zegt jeugdouderling Bianca Lubbers.

Na diverse activiteiten in kleinere groepjes, zitten ruim vijftig kinderen in een grote zaal vol slingers in de Stinskerk. Vrijwilliger Corine (36) staat voor de groep met broek omgekeerd aan en pet achterstevoren op haar hoofd. De vlag met ‘Vakantie Bijbel Club’ aan de muur, hangt op z’n kop. ‘Alles andersom’ is het thema. De kinderen zingen vrolijk liedjes mee en er wordt gebeden: voor een duurzame aarde, voor vrede en voor een zieke oma.

Chillen en sporten

Lucie van ’t Slot van de Stinskerk vertelt dat veel vrijwilligers de Vakantie Bijbel Club mogelijk maken. “We organiseren het samen met mensen uit andere kerken. De kinderen komen uit Westenholte en hebben een leuk programma.” Deze zomer is de Stinskerk ook uitvalsbasis voor activiteiten voor tieners van oudere jongeren door een team van Youth for Christ Zwolle. Jongeren van 10 tot 14 jaar chillen en sporten ‘s middags in het Stinspark en oudere jongeren doen dat ’s avonds.

“Dit is een plek waar je elkaar kunt vertrouwen”

Welkom

Onder een grote boom in het Stinspark staat een aanhanger met foto’s van de betrokken jongeren. Op deze warme en zomeravond is een groep jongens aan het voetballen. De meiden kletsen met elkaar. Naast de aanhangwagen staat een stoffen bank en liggen kussens. De sfeer is ontspannen. Medewerkers van Youth for Christ dragen een blauw t-shirt met hun voornaam erop. Ze doen ongedwongen mee en zijn al langer actief in de wijk. Freek van den Berg vertelt hoe hij met de anderen van Youth for Christ vanuit wederkerigheid een vertrouwensband opbouwt met deze jongeren die veel buiten zijn. Giovanni (18) beaamt dat: “Hier voel ik me thuis. Dit is een plek waar je elkaar kunt vertrouwen.”

De Stinskerk is één van de zes wijkkerken van de Protestantse Gemeente Zwolle. Ontdek de kerk op pknzwolle.nl/welkom

Dit artikel verscheen woensdag 21 september in weekblad De Swollenaer.
Foto: Arjan van der Scheer

Meer nieuws

Nieuws

Bastiaan Ragas: ‘In Gods naam’ op 14 maart in Odeon

Hoe ga je in godsnaam met het leven om? In een tijd vol onzekerheden, onrust en verandering zoekt Bastiaan Ragas naar antwoorden in een eeuwenoud verhaal. Bas neemt jou mee door de Bijbel met muziek van Bach tot Presley, humor, ontwapende kwetsbaarheid en confronterende dialogen. Een reis door het meest geciteerde en misschien wel onbegrijpelijkste…

Magazine

Vast wel: over vasten en vieren met kinderen en jongeren

Jeroen Knol is kerkelijk werker in de Stinskerk en de Sionskerk, deels op het gebied van jongerenwerk. Hij schrijft in dit artikel over vasten en vieren met kinderen en jongeren. “Iets ‘niet doen’ vinden kinderen lastig, en zeker als het om een lange periode gaat die voor hen nog moeilijk te overzien is.” ‘Vasten wint…

Nieuws

Scheppings(t)rouwviering op 14 februari in de Verrijzeniskerk

Op 14 februari 2024 vallen Aswoensdag en Valentijnsdag op dezelfde dag: liefde en lijden komen samen. In Zwolle wordt juist dan de eerste scheppings(t)rouwviering gehouden. “Een viering om ons liefdesverdriet te uiten over Gods lijdende schepping,” zo schrijven de organisatoren vanuit de Christelijke Gereformeerde Kerk van Zwolle. “We rouwen en zoeken hoop en verbinding bij…