Een avond over Dirk van Herxen op 21 mei met Mink de Vries

Nieuws

Wanneer je van Zwolle naar Deventer rijdt kom je langs Windesheim en Herxen. Kleine dorpen waar je zomaar voorbij rijdt, terwijl de namen van deze dorpen ooit kloosterlingen uit heel Europa naar onze regio lokten. Zowel de plaats Windesheim, als Dirk van Herxen (1381–1457) uit Herxen, hebben een grote rol gespeeld binnen de Moderne Devotie in Noordwest-Europa. Maak op dinsdagavond 21 mei op een bijzondere manier kennis met Dirk van Herxen.

De ouders van Dirk waren rijk, en zeer gelovig. Ze waren geraakt door, en onder de indruk van, de beweging van Geert Groote uit Deventer. Zoon Dirk wilde graag intreden in het klooster van Windesheim, maar werd vanuit praktische en financiële redenen door verwezen naar het Fraterhuis Gregorius in Zwolle (nu Filmtheater), waar hij Broeder van het Gemene Leven werd.

Mink de Vries (foto) neemt de deelnemers op 21 mei in het plaatsje Herxen mee in het verhaal van Dirk van Herxen dat zich afspeelde in Zwolle en omgeving. Dat gebeurt inclusief warme maaltijd en koffie/thee. Mink de Vries is docent levensbeschouwing en maatschappijleer en kenner van de Moderne Devotie. Lees hier een recent artikel van Mink de Vries over Van Herxen.

Datum: dinsdag 21 mei 2024
Thema: Dirk van Herxen
Inleider: Mink de Vries
Tijd: 18.30 – 21.00 uur
Locatie: Herxen, dorpshuis (Herxen 1, 8131 PC)
Kosten: € 10,00 inclusief warme maaltijd, koffie/thee.
Organisatie: Ontmoetingshuis Moderne Devotie.

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…