Nieuws

Digitaal collecteren niet meer weg te denken

Plaatsingsdatum: 30 maart 2020

Begin dit jaar is digitaal collecteren geïntroduceerd bij onze Protestantse Gemeente Zwolle. We hebben gekozen voor de kerkgeldapp van onze bank SKG onder andere omdat je ook thuis aan de digitale collecten kan deelnemen. Dat is achteraf bezien een gouden greep gebleken nu we door de Coronacrisis alleen nog maar kerkdiensten via internet uitzenden en we alleen maar digitaal aan de collecten kunnen deelnemen. Inmiddels hebben 225 gemeenteleden van de PGZ de kerkgeldapp op hun smartphone of tablet geïnstalleerd en er komen er wekelijks enkele tientallen nieuwe gebruikers bij. Per week ontvangen we meer dan 600 digitale donaties aan de diverse collecten, goed voor ruim 1.800 euro. En dat is 60% van het bedrag dat we doorgaans aan collecten ontvingen. Gelet op de vele enthousiaste reacties mogen we verwachten dat dit percentage nog wel wat hoger kan komen te liggen de komende weken.

Informatie over de kerkgeldapp is te vinden op onze website. Via “mijn account” aan de onderzijde van het scherm van de kerkgeldapp is het eenvoudig om een betaaltegoed op te waarderen. Want betalen via een betaaltegoed gaat sneller en levert ook minder bankkosten op dan betaling via ideal. Let op: bij het opwaarderen van uw tegoed kan het even duren voordat uw aanvraag verwerkt is. Bij veel drukte kan dit oplopen tot een uur na aanvraag.
Heeft u vragen neem contact op met het Kerkelijk Bureau via administratie@pknzwolle.nl

N.B.: de collecte-periode loopt van maandagmiddag tot maandagmorgen 8.00 uur de volgende week.

Delen:
Terug naar nieuwsoverzicht