De zin van je leven: Ds. Gerlof van Rheenen

Nieuws

Onlangs verscheen de NBV21: een herziening van de Nieuwe Bijbelvertaling. Wij vroegen onze predikanten – geïnspireerd door het tv-programma ‘De zin van je leven’ dat vanwege de NBV21 wordt uitgezonden – “Wat is de zin van jouw leven?” Oftewel, welke zin uit de Bijbel ligt je na aan het hart? Omdat-ie inspireert, troost of misschien wel schuurt.

Vandaag ds. Gerlof van Rheenen (Stinskerk). De zin van zijn leven? Psalm 25 vers 4: ‘Maak mij, Heer, met uw wegen vertrouwd, leer mij uw paden te gaan.’

“Deze zin kreeg ik mee bij mijn belijdenis toen ik 20 was. Ik moet er altijd weer aan denken als ik voor belangrijke keuzes sta. Het is niet altijd zo eenvoudig om nu helder te krijgen wat het goede is om te doen. Kies ik wat mij het meest aantrekkelijk lijkt? Kies ik voor de meeste zekere optie? Of kies ik er voor dat het vooral goed voor een ander is? Dit Bijbelvers vormt dan de basis voor mijn gebedswoorden waarin ik bid om het mij maar te laten zien en de goede weg te openen door mogelijkheden die mij toevallen of door ontmoetingen die een bepaald perspectief geven. Dit gebed geeft mij dan het vertrouwen en de rust om die weg te gaan die zich opent.”

Meer nieuws

Nieuws

“Woar bin ie d’r iene van?” – viering over identiteit

Het Ontmoetingshuis Moderne Devotie organiseert dit najaar drie laagdrempelige vieringen rondom identiteit en navolging in de regio. De tweede avond, zondag 19 november, staat in het teken van familie. Hoeveel invloed hebben onze bloedverwanten op onze identiteit en de keuzes die we maken? “Woar bin ie d’r iene van?” Zondag 19 november 19 – 20…

Nieuws

Ries Nieuwkoop: “Het Evangelie is tegenwind”

Zwollenaar Ries Nieuwkoop werd in 1973 bevestigd als predikant in Balk. Afgelopen zomer ging hij – precies vijftig jaar en één dag later – voor het laatst voor in dezelfde Friese gemeente. Ook die keer ging de preek over Mattheus 7:21, de tekst op de gevelsteen van de kerk in Balk (It Breahûs). Jan Nauta…