Programma Groene Kerken op Zwolse Klimaatdag 4 november

In het kader van de Zwolse Klimaatdag organiseren de Groene Kerken van Zwolle op zaterdagmiddag 4 november in de Dominicanenkerk een programma, waarin duurzaam omgaan met de aarde centraal staat. Er is ruimte voor bezinning, gesprek en inspiratie. Bekijk hier de flyer.

14:00 – 14:30 uur
Viering voor de Schepping Gebed en bezinning bij de Klimaatmadonna. M.m.v. pastor
Corinne van Nistelrooij (Dominicanenkerk), ds Iemke Epema (Oosterkerk), Zwolse stadsdichter Bauke
Vermaas en het Thomaskoor van de Dominicanenkerk. Tijdens de viering wordt u uitgenodigd om uw
liefde voor de schepping persoonlijk te uiten. Dit kunt u doen met een meegenomen voorwerp, met
een gebed of in stilte.

14:30 – 15:30 uur
Ontmoeting met duurzame koffie/thee, gesprek en infomarkt (achterin de kerk).

14.30 – 15.30 uur
Plantenruilmarkt buiten vóór de kerk (Assendorperstraat). Breng je plant(en) mee en ruil ze voor plant(en), die jij nog niet in je tuin of op je balkon hebt.

15:00 – 16:30 uur
Natuurwandeling in de binnenstad van Zwolle.
Vanaf 16:00 uur gaat het programma van de Zwolse Klimaatdag
verder in het Academiehuis Grote Kerk.

Meer nieuws

Nieuws

“Woar bin ie d’r iene van?” – viering over identiteit

Het Ontmoetingshuis Moderne Devotie organiseert dit najaar drie laagdrempelige vieringen rondom identiteit en navolging in de regio. De tweede avond, zondag 19 november, staat in het teken van familie. Hoeveel invloed hebben onze bloedverwanten op onze identiteit en de keuzes die we maken? “Woar bin ie d’r iene van?” Zondag 19 november 19 – 20…

Nieuws

Ries Nieuwkoop: “Het Evangelie is tegenwind”

Zwollenaar Ries Nieuwkoop werd in 1973 bevestigd als predikant in Balk. Afgelopen zomer ging hij – precies vijftig jaar en één dag later – voor het laatst voor in dezelfde Friese gemeente. Ook die keer ging de preek over Mattheus 7:21, de tekst op de gevelsteen van de kerk in Balk (It Breahûs). Jan Nauta…

Nieuws

Studenten en gevangenen samen aan het werk

Martin Jans is studentenpastor in Zwolle. Hij vertelt over Uitzicht: het project waarbij studenten en gevangenen samenwerken aan een kunstwerk op de gevangenismuur.  Een beetje onwennig stonden we in de sporthal van de gevangenis. De vloer was met zwarte matten afgedekt en er stonden tafels en stoelen voor ons klaar. We hadden papier mee, pastelkrijt, potloden en…