Petitie voor klimaatgerechtigheid

Nieuws

Van 30 september tot en met 11 oktober lopen 30 internationale pelgrims dwars door Nederland. Met deze pelgrimstocht vragen kerken aandacht voor klimaatsverandering en onze rol daarin. De tocht startte in augustus in Polen en eindigt in november in Glasgow. Hier overhandigen de pelgrims een klimaatpetitie aan de deelnemers van de VN-klimaattop. 

Door middel van de petitie laten gelovigen hun stem horen voor het behoud en herstel van Gods schepping. De klimaatpetitie roept regeringsleiders op daadkrachtig te handelen, zodat klimaatdoelen gehaald worden. De allerarmsten lijden het meest onder klimaatverandering. En daarom is voor de betrokken kerkelijke organisaties GroeneKerken en Vastenactie klimaatgerechtigheid van groot belang. ‘Met de tocht geven we handen en voeten aan de opdracht om de ander lief te hebben. We roepen christenen en kerken met deze tocht op om letterlijk en figuurlijk stappen te zetten. Zo willen we dat de klimaatpelgrimstocht bijdraagt aan de bewustwording richting christenen over hoe zij kunnen zorgdragen voor de schepping.’

Teken hier de klimaatpetitie! 

Een stukje meelopen met de pelgrims kan ook. Of doe mee aan de landelijke Klimaatmars op 10 oktober. Hier vind je meer informatie. 

Meer nieuws

Nieuws

Excursie Amsterdam op 29 mei: Portugese Joden

De Zwolse commissie Kerk en Israël organiseert op woensdag 29 mei een excursie, waarbij aandacht is voor de Portugese Joden in Nederland. Om 9.15 uur is het vertrek: met de bus naar Amsterdam, waar om ongeveer 10.30 uur koffie of thee wordt gedronken in het museumcafé van het Joods Cultureel Kwartier. Daarna is er een…

Nieuws

Een avond over Dirk van Herxen op 21 mei met Mink de Vries

Wanneer je van Zwolle naar Deventer rijdt kom je langs Windesheim en Herxen. Kleine dorpen waar je zomaar voorbij rijdt, terwijl de namen van deze dorpen ooit kloosterlingen uit heel Europa naar onze regio lokten. Zowel de plaats Windesheim, als Dirk van Herxen (1381–1457) uit Herxen, hebben een grote rol gespeeld binnen de Moderne Devotie…

Nieuws

Michaëlsvieringen in de Grote Kerk op 14 en 21 april

Zondag 14 april is er om 17.00 uur een Michaëlsviering in de Grote Kerk. Voorganger is ds. Henk Vijver. De komende weken lezen we een tekst uit een brief van Paulus die in het licht van Pasen de wereld intrekt, 1 Korintiërs 1:4-9. Met medewerking van enkele leden van de Michaëlscantorij o.l.v. cantor/organist Toon Hagen….