Oecumenische viering ‘Amazing Grace’ op 25 mei

Nieuws

Ter herdenking van de afschaffing van slavernij in het Koninkrijk der Nederlanden vindt in Zwolle een oecumenische viering plaats op zaterdag 25 mei om 19.00 uur in de Dominicanenkerk. In de viering gaat het om het erkennen en herdenken van leed en verzet in verleden en heden.

De voorgangers en koren in deze speciale viering vertegenwoordigen geloofsgemeenschappen die geworteld zijn in verschillende gebieden waarmee Nederland een koloniale geschiedenis deelt:

Suriname: Ds. Clifton Walker (Evangelische Broedergemeente Amsterdam-Stad en Flevoland)
Cariben: Pater Wijbe Fransen O.P. (Caribische gemeenschap San Thomas d’Aquino Zwolle)
Benedenwindse eilanden: Diaken Dudley Martina (Rooms-Katholieke Kerk Den Bosch)
Bovenwindse eilanden: Rev. dr. Joan Delsol Meade (Holland Methodist Church)
Zuid-Afrika: Prof. dr. Dion Forster (Methodist Church)

Koren: United Voices of Joy en koor van de Dominicanenkerk.

Praktisch: 25 mei 2024 19.00 – 20:30 uur, Dominicanenkerk, Assendorperstraat 27.
Parkeren kan gratis bij het Provinciehuis, Luttenbergstraat 2.

Meer informatie:
info@dominicanenzwolle.nl
Lucia de Vries 06 33018985

Amazing Grace is het lied van onderdrukking en bevrijding. Dominee John Newton (1725-1807) schreef de tekst ervan. Aanvankelijk was Newton zélf een slavenhandelaar, maar na zijn bekering zette hij zich in voor de afschaffing van slavernij. Amazing Grace werd een klassieker als zwarte spiritual, en is één van de bekendste christelijke liederen wereldwijd.

Meer nieuws

Nieuws

Many Nations, One People! Interculturele samenkomst 7 juli

In de regio Zwolle leven meer dan 115 nationaliteiten op een ontspannen manier met elkaar samen. Maar ook wel grotendeels langs elkaar heen. Juist in de kerk ontmoeten we elkaar als broers en zussen, uit elke stam en natie. Wij willen elkaar graag ontmoeten tijdens een interculturele samenkomst op zondagavond 7 juli, Sionskerk Glanerbeek 10…

Nieuws

Kloosterbioscoop 20 juni: ‘Hajo, een Joodse vluchteling’

Op 20 juni is het Wereldvluchtelingendag. De kloosterbioscoop sluit daarbij aan door te documentaire Hajo, een joodse vluchteling te vertonen. Documentairemaker Jacqueline de Bruijn zal zelf aanwezig zijn en deelnemen aan het nagesprek. De kloosterbioscoop is onderdeel van het programma-aanbod van de Dominicanenkerk in Zwolle en wordt tevens aangeboden in het kader van het programma Bezinning &…

Magazine

Het verhaal achter Windmolenpark Hattemerbroek

Geloof + Hoop + Liefde = Vrede Dicht bij het verkeersknooppunt Hattemerbroek aan de N50 richting Kampen staan vier windmolens. Bovenin de molen staan de woorden: Faith, Hope, Love en Peace. Wat is de betekenis en achtergrond hiervan? Jan Dunnink ging in gesprek met Jan van Werven, initiatiefnemer van het Windmolenpark Hattemerbroek. Het begon allemaal…