God is ook in de gevangenis

Nieuws
In onze kerken collecteren we aankomende zondag 31 juli voor het werk van de Diaconale Stichting Gevangenenzorg Zwolle. Deze stichting biedt vanuit de kerken ondersteuning aan (ex)gedetineerden. Dit gebeurt in de gevangenis én als mensen terugkeren in de samenleving.
 
De EO interviewde afgelopen jaar diaconaal pastor Maaike Broeksema. Zij werkt namens de stichting in de Penitentiaire Inrichting (PI) Zwolle. “In de gevangenis zie ik de mens áchter de misdaad.” Lees hier het interview met Maaike. 

Foto: PI Zwolle

Meer nieuws

Nieuws

Bastiaan Ragas: ‘In Gods naam’ op 14 maart in Odeon

Hoe ga je in godsnaam met het leven om? In een tijd vol onzekerheden, onrust en verandering zoekt Bastiaan Ragas naar antwoorden in een eeuwenoud verhaal. Bas neemt jou mee door de Bijbel met muziek van Bach tot Presley, humor, ontwapende kwetsbaarheid en confronterende dialogen. Een reis door het meest geciteerde en misschien wel onbegrijpelijkste…

Magazine

Vast wel: over vasten en vieren met kinderen en jongeren

Jeroen Knol is kerkelijk werker in de Stinskerk en de Sionskerk, deels op het gebied van jongerenwerk. Hij schrijft in dit artikel over vasten en vieren met kinderen en jongeren. “Iets ‘niet doen’ vinden kinderen lastig, en zeker als het om een lange periode gaat die voor hen nog moeilijk te overzien is.” ‘Vasten wint…

Nieuws

Scheppings(t)rouwviering op 14 februari in de Verrijzeniskerk

Op 14 februari 2024 vallen Aswoensdag en Valentijnsdag op dezelfde dag: liefde en lijden komen samen. In Zwolle wordt juist dan de eerste scheppings(t)rouwviering gehouden. “Een viering om ons liefdesverdriet te uiten over Gods lijdende schepping,” zo schrijven de organisatoren vanuit de Christelijke Gereformeerde Kerk van Zwolle. “We rouwen en zoeken hoop en verbinding bij…