Nieuws

Geestelijk verzorgers verbonden aan PGZ

Plaatsingsdatum: 4 april 2023

Op paasmorgen, 9 april, worden drie geestelijk verzorgers van Isala Zwolle verbonden aan de Protestantse Gemeente Zwolle. De algemene kerkenraad heeft hen daartoe beroepen. Het gaat om (op de foto van links naar rechts): ds. Hans Baart, ds. Dirk Jan Lagerweij en ds. Anne Zweers.

De drie geestelijk verzorgers werken al sinds 2022 in het ziekenhuis. De verbintenis gebeurt in de paasviering van Isala door ds. Hans Tissink. Vanwege de voorrang aan patiënten en de beperkte ruimte kunnen alleen genodigden hierbij aanwezig zijn.

Geestelijke verzorging in het ziekenhuis

Een opname in het ziekenhuis kan veel losmaken. Zowel lichamelijk als geestelijk. Gevoelens en vragen kunnen omhoogkomen. Waar kan ik mijn verhaal kwijt? Hoe houd ik het vol? Welke kant gaat mijn leven op? Dan zijn er geestelijk verzorgers, waar zowel patiënten als hun naasten een beroep op kunnen doen. Verder geven geestelijk verzorgers onderwijs aan medewerkers en ondersteunen bij ethische vragen. Ook organiseren zij vieringen en bezinningsmomenten.

Meer weten? Klik hier.

Delen:
Terug naar nieuwsoverzicht