Geestelijk verzorgers verbonden aan PGZ

Nieuws

Op paasmorgen, 9 april, worden drie geestelijk verzorgers van Isala Zwolle verbonden aan de Protestantse Gemeente Zwolle. De algemene kerkenraad heeft hen daartoe beroepen. Het gaat om (op de foto van links naar rechts): ds. Hans Baart, ds. Dirk Jan Lagerweij en ds. Anne Zweers.

De drie geestelijk verzorgers werken al sinds 2022 in het ziekenhuis. De verbintenis gebeurt in de paasviering van Isala door ds. Hans Tissink. Vanwege de voorrang aan patiënten en de beperkte ruimte kunnen alleen genodigden hierbij aanwezig zijn.

Geestelijke verzorging in het ziekenhuis

Een opname in het ziekenhuis kan veel losmaken. Zowel lichamelijk als geestelijk. Gevoelens en vragen kunnen omhoogkomen. Waar kan ik mijn verhaal kwijt? Hoe houd ik het vol? Welke kant gaat mijn leven op? Dan zijn er geestelijk verzorgers, waar zowel patiënten als hun naasten een beroep op kunnen doen. Verder geven geestelijk verzorgers onderwijs aan medewerkers en ondersteunen bij ethische vragen. Ook organiseren zij vieringen en bezinningsmomenten.

Meer weten? Klik hier.

Meer nieuws

Nieuws

Bastiaan Ragas: ‘In Gods naam’ op 14 maart in Odeon

Hoe ga je in godsnaam met het leven om? In een tijd vol onzekerheden, onrust en verandering zoekt Bastiaan Ragas naar antwoorden in een eeuwenoud verhaal. Bas neemt jou mee door de Bijbel met muziek van Bach tot Presley, humor, ontwapende kwetsbaarheid en confronterende dialogen. Een reis door het meest geciteerde en misschien wel onbegrijpelijkste…

Magazine

Vast wel: over vasten en vieren met kinderen en jongeren

Jeroen Knol is kerkelijk werker in de Stinskerk en de Sionskerk, deels op het gebied van jongerenwerk. Hij schrijft in dit artikel over vasten en vieren met kinderen en jongeren. “Iets ‘niet doen’ vinden kinderen lastig, en zeker als het om een lange periode gaat die voor hen nog moeilijk te overzien is.” ‘Vasten wint…

Nieuws

Scheppings(t)rouwviering op 14 februari in de Verrijzeniskerk

Op 14 februari 2024 vallen Aswoensdag en Valentijnsdag op dezelfde dag: liefde en lijden komen samen. In Zwolle wordt juist dan de eerste scheppings(t)rouwviering gehouden. “Een viering om ons liefdesverdriet te uiten over Gods lijdende schepping,” zo schrijven de organisatoren vanuit de Christelijke Gereformeerde Kerk van Zwolle. “We rouwen en zoeken hoop en verbinding bij…